O NAS

VIRTUAL sc została założona w 1991 roku przez grupę informatyków pracujących na Politechnice Rzeszowskiej. Główny cel firmy to projektowanie i wdrażanie własnych systemów informatycznych. Opartych o zaawansowane technologie informatyczne a równocześnie prostych i przyjaznych w obsłudze.

Od początku główną grupę odbiorców naszych rozwiązań informatycznych stanowią obiekty hotelowe, gastronomiczne i rekreacyjne. W 2004 roku nawiązaliśmy współpracę z branżą księgarską. Dało to początek nowej specjalizacji dla naszej firmy jaką są sieciowe systemy sprzedaży detalicznej.

Od 2006 naszym Klientem jest firma Inglot. Ze swoimi 130 salonami na terenie kraju, obsługą sprzedaży hurtowej oraz obsługą partnerów zagranicznych jest wzorcowym przykładem współdziałania naszych systemów sprzedaży z innymi systemami informatycznymi z kraju i zagranicy.

Od roku 1999 wdrażamy własne rozwiązania informatyczne oparte o środowisko Microsoft Windows. Wykorzystują one sql-owe serwery baz danych Firebird i Oracle. Pracują w najpopularniejszych środowiskach sieciowych takich jak Linux i MsWindows.

Od roku 2010 nasze systemy migrują w stronę mobilności. Dominują rozwiązania na tablety i smartfony wykorzystujące platformą Android.

VIRTUAL sc jest członkiem założycielem Stowarzyszenia Informatyka Podkarpacka oraz Podkarpackiego Klastra Informatycznego. Obecnie aktywnie działa w strukturach Stowarzyszenia. Realizuje między innymi projekt “Wschodni Klaster Informatyczny” www.klasterit.pl.

Aby dowiedzieć się więcej o nas, zapoznać się między innymi z tym co robimy, jak robimy, naszą polityką licencyjno-cenową, przeczytać o naszych inicjatywach w życiu publicznych, zapraszamy na wędrówkę po naszej stronie internetowej.