pl sk
pl sk

jak system wdrażamy

Jak dobry jest system? Tak dobry jak jego wdrożenie. Ta "złota" myśl w przypadku branży hotelarskiej ma swoje szczególne uzasadnienie. Na co należy zwrócić uwagę? Dlaczego u jednego Klienta wdrożenie jest od ręki a u innego trwa tygodniami? Dlaczego uczący i uczony nie znajdują wspólnego języka? Gdzie tkwią główne przyczyny porażek? O tym w kilku słowach poniżej.

Przed wdrożeniem. Tak naprawdę to tu tkwi cała tajemnica sukcesu lub porażki. Czy mamy personel, który zna się na swojej pracy czy będzie dopiero zdobywał doświadczenie? Czy ceny noclegów są sztywne czy też personel ma pełną dowolność w ich kształtowaniu? Czy raporty są za dowolny okres i dla dowolnego operatora? Czy też raczej obowiązuje polityka szczegółowych uprawnień? Czy nasz obiekt ma bardziej charakter hotelowy czy wypoczynkowo-rekreacyjny? Czy recepcja to główny nerw całego obiektu czy tylko miejsce przyjęcia i odprawy gościa? Jak daleko sięga moc decyzyjna personelu? To są rzeczy, których firma wdrażająca oczekuje od Klienta. Czego Klient oczekuje od osoby wdrażającej? Wiedzy, której część przekazujemy na tej stronie.

Wdrożenie. Nie jest krótkie. Na pewno nie da się zrobić wszystkiego z marszu. Bo system to nie tylko rezerwacje, meldunki i sprzedaż. Ale także współpraca z pokojowymi, restauracją, spa itp. I to wymaga czasu. I dogrania się całego zespołu.

Po wdrożeniu. Okres powdrożeniowy jest trudny do uchwycenia. Bo branża szybko się zmienia, a systemy informatyczne muszą za tym nadążać. A to powoduje, że system ma nowe funkcje i nowe możliwości. Ale ich wdrożenie jest zdecydowanie szybsze. Często nie wymaga osoby wdrażającej a tylko dobrego opisu lub prezentacji video.

 

Nasza porada. Oprogramowanie hoteli, to temat rzeka, ponieważ przeznaczenie hoteli jest bardzo różne. Wizje na temat ich działalności są jeszcze bardziej zróżnicowane. Nasz potencjalny Klient buduje, modernizuje lub przejmuje obiekt. Wyznacza sobie cele biznesowe i je realizuje. System informatyczny jest tylko jednym z narzędzi do osiągnięcia celu. Większość z oferowanych systemów spełni pokładane w nich nadzieje. Tak naprawdę sukcesem jest dobre wdrożenie i bieżąca pomoc przy zmieniającej się organizacji pracy.